ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Понеділок, 14.07.2025, 10:50
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

Політичний погляд у майбутнє

Вибори відбулися. Вже через трохи крісло глави держави займе новий президент України. А відтак зараз всіх дуже цікавлять запитання: „А що ж далі?”, „Чи будуть зміни?” і „Чи ці зміни будуть на краще?”. Звісно, зміни будуть, на краще чи на гірше спрогнозувати важко. Все залежить від того, який політичний курс візьме новий президент України, з яким ентузіазмом він виконуватиме свої передвиборчі обіцянки, якими діями він підніматиме замучену постійними кризами країну. Своє бачення політичного та економічного майбутнього України, а також оцінку другого туру виборів висловив також голова Львівської обласної організації Народної Партії Богдан Іщук.

1. Виборчі перегони нарешті дійшли до свого фінішу. Тепер ми маємо повне право обговорювати та аналізувати програми та дії кожного з кандидатів у Президенти України. Як ви оцінюєте цьогорічні вибори?

Це були вибори-протистояння. Чому? Тому що ті два кандидати, які подолали бар’єр і увійшли до другого туру виборів, так і не змогли вселити українцям віри в те, що вони можуть справитися з усіма проблемами, які турбують людей. Відтак далі відбулося протистояння сходу і заходу, яке обидва політичні кандидати використовували у своїх цілях, задля здобуття перемоги. Тому, на жаль, в нас незалежно від того чи переможе Юлія Тимошенко, чи Віктор Янукович, новий президент має поставити головним своїм завданням таку ціль – працювати так, щоб задовольнити інтереси всієї України, а не окремих регіонів.

    2. На вашу думку, як саме повели себе виборці тих кандидатів, які не пройшли у другий тур? Чи ці виборці послухали своїх обранців, за яких вони голосували у першому турі?

Голосуючи за певного кандидата у президенти України в першому турі, виборці зважали на низку моментів: частина свої голоси віддавала за молодих та перспективних політиків, частина голосувала зважаючи на свої ідеологічні переконання. У другий тур виборці йшли уже зовсім з іншими настроями. А тому спроби кандидатів у президенти України  першого туру дати вказівку тим виборцям, які голосували за нього, не подіяла. А якщо й подіяла, то в мінімальній кількості. У другому турі знову свою гру зіграв принцип територіальних протиріч.

3. Офіційних результатів виборів ще немає. Але вже підраховано близько 100% голосів, згідно з якими Віктор Янукович опереджає на кілька відсотків Юлію Тимошенко. Якщо до оголошення офіційних результатів нічого не зміниться, на вашу думку, як поведе себе Юля Володимирівна?

Дуже складна ситуація в такому випадку буде для амбітної Юлії Тимошенко. Кожний її непродуманий крок може загрожувати її політичній кар’єрі. І хочеться вірити в те, що вона розумно підійде до всіх варіантів своїх дій після виборів президента, залишиться на політичному олімпі  і своєю працею приноситиме користь Україні і її жителям.

4. На нового президента нашої країни чекає низка проблем: це економічна, політична та конституційна криза. Як потрібно діяти президентові, щоб вивести країну з розрухи?

Перед новим президентом дійсно нависне цілий ряд проблем. Їх можна поділити на дві частини: першочергові, які потребують негайного вирішення – це прийняття бюджету країни на цей рік, відродження економіки, вивід країни з кризи та соціальні проблеми, і довгострокові – це прийняття економічної та політичної реформи. При чому для здійснення цих реформ вже не підійде голий популізм, як було до цих пір, бо Україна і народ цього не витримає. Тут потрібні правильні, добре обдумані рішення і дії, хоча вони будуть в більшості непопулярні.

5.  А як за цих умов діяв би Литвин, якби став президентом?

Володимир Литвин у своїх передвиборчих промовах неодноразово наголошував, що як тільки новий президент прийде до влади перш за все йому необхідно провести детальну інвентаризацію  того стану, який зараз є в Україні. Це дозволить йому зробити правильні кроки, щоб вивести нашу країну з економічної кризи. І загалом за таких умов йому вдасться приймати такі рішенні, які не будуть роз’єднувати народ, а навпаки працюватимуть для досягнення спільної мети. А ті проблеми, які сіють в народі протиріччя – це питання мови, вступу у НАТО, співпраця з Росією і так дальше – відсунути на другий план. Я переконаний, що Володимир Литвин діяв би згідно зі своєю програмою.

6. Останнім часом передвиборчі перегони дещо „тормозили” роботу Верховної Ради. Якою ж постане перед українцями Верховна Рада після виборів?

Ви праві, під час передвиборчої кампанії трибуну Верховної Ради часто використовували для агітації і через це вона не виконувала своїх прямих обов’язків, тобто не приймала законів. Після виборів перед президентом і Верховною Радою стоїть завдання – знайти порозуміння і розпочати спільну роботу. Тому що у нас зараз парламентсько-президентська форма правління, відтак президент ніколи не зможе виконати своїх передвиборчих обіцянок, якщо не співпрацюватиме з Верховною Радою, яка призначає прем’єр-міністра та формує уряд для того, щоб виконати передвиборчу президентську програму. Через це перед депутатами Верховної Ради зараз стоїть дилема: або ця коаліція, яка зараз існує, розпускається, уряд йде у відставку і нова уже пропрезидентська коаліція призначає прем’єр-міністра і формує уряд. В іншому ж випадку президент шукатиме всі підстави для того, аби розпустити Верховну Раду і провести позачергові вибори до парламенту. Це все дуже добре розуміють депутати Верховної Ради, а тому, щоб не втратити свої депутатські повноваження, вони будуть сприяти тому, аби утворилася нова коаліція.

7. Ви щойно згадали про те, що Україна є парламентсько-президентською республікою, а це означає, що влада фактично є у руках прем’єр-міністра. Чи будуть після цих виборів певні зміни на користь президента і який варіант для України кращий: парламентсько-президентська чи президентсько-парламентська республіка?

При сьогоднішній суспільно-політичній ситуації і розкладу політичних сил парламентсько-президентська республіка є для України кращим варіантом, тому що така форма правління  є тим важелем, який зобов’язує як Президента, так і Верховну Раду працювати. А от президентсько-парламентська форма правління може перетворити нашу державу на тоталітарну.

8. Який міжнародний курс чекає на Україну: це буде Росія чи Європа?

Не Росія, і не Європа, а Україна. Все те, що потрібне для вирішення певних проблем на Україні і покращення життя її жителів треба шукати у співпраці з усіма своїми найближчими сусідами і партнерами та різноманітними міжнародними організаціями. Тому найкращий варіант для України – це співпраця на взаємовигідних умовах, як із європейськими, так і з азіатськими країнами.

9.  Лідер Народної Партії В. Литвин останнім часом у своїх промовах говорить про те, що Україна повинна відновити діалог щодо Єдиного економічного простору. Як до цього ставиться доволі радикальна у цьому плані Львівщина?

Мені важко відповісти на це запитання, не володіючи відповідними цифрами. Але коли я бачу те, що ввозять з-за кордону на Львівщину і вивозять валюту, мені стає страшно. Бо ще пройде трохи часу і ми не матимемо нічого свого, а всю продукцію купуватимемо в іноземців. Наші ж підприємці при такій жорсткій конкуренції щодо якості звісно можуть спробувати вивозити свої товари у країни Євросоюзу. Але чи хтось їх купуватиме?! Тому у цьому випадку Володимир Михайлович правий. Нам потрібно шукати всі можливі ринки збуту і таким чином заробляти гроші, ЄЕП саме дає таку можливість.

10. А от щодо ще досі не прийнятого бюджету України, на вашу думку, на що потрібно звернути якнайбільше уваги у проекті нового бюджету 2010 року?

Країна у біжучому році  не може довго жити без бюджету. Це великий негатив, коли управління економікою проводиться у ручному режимі. Тому насамперед потрібно прийняти бюджет. Він повинен бути дуже збалансований і головним його завданням мають бути рішення, які посприяють відродженню економіки і виробництва. Хоча це важко буде зробити, враховуючи всі ті популістські заклики, які звучали в процесі виборчої кампанії.

Прес-служба Львівської обласної організації

Народної Партії

 

Категорія: Наші статті | Додав: nata (10.02.2010) | Автор: Н.Б.
Переглядів: 747
Copyright ЛОО Народної Партії © 2025