ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Четвер, 28.03.2024, 11:13
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

Етновибух у Підкамені

Етнофестиваль „Підкамінь 2011” вибухнув вп’яте. Вибухнув дощами, сонцем і величезною кількістю позитивної енергії. Вхід у вишиванці на святкування дав свій ефект – українці по духу і по настрою об’єдналися і утворили силу, яка не злякалася доволі холодної і похмурої погоди, а показала себе у всій красі – мовній, танцювальній, традиційній, співочій. Екстриму додав сам Підкамінь. Адже він цікавий для кожного і туриста, і не туриста. Тут правда переплелася з легендами, дика природа з цивілізацією, а дощ із сонцем. Чого тільки вартий чортовий камінь, який височіє над усім селищем. Місцеві мешканці кажуть, що цей камінь ніс на своїй спині сам диявол. Хотів завалити монастир, який стояв на вершині. Але Бог не дав йому цього зробити, чорт втратив силу і кинув камінь так і не донісши його до монастиря. За іншими легендами камінь приніс якийсь богатир і поставив його на місці, де мали заснувати фортецю для захисту від ворожих набігів. Українці ж з патріотичними настроями вважають, що це камінь Олекси Довбуша. В принципі, яка різниця, головне, що саме цей кинутий камінь дав назву цілому поселенню Підкамінь та ще й неабияк прикрасив селище.

Цікавим архітектурно та історично є Вознесенський костел збудований у 1612-1695 рр. До сьогодні збереглися келії 17-18 ст., оборонні стіни з воротами і баштами, дзвіниця з трьома високими напівкруглими арками і фортечні мури з круглими баштами. Колись у цій фортеці перебував козацький полковник Семен Палій.

Неподалік від монастиря стоїть барокова капличка Параскеви П’ятниці 1739-1741 рр. – теперішня діюча церква. А трохи вище – будинок колишньої монастирської лікарні.

Все це в цілості навіює щось древнє, красиве, історичне і наскрізьно українське. Тому і фестиваль „Підкамінь 2011” також вдався красивими, веселим і цікавим. Тривало святкування у мальовничому селищі три дні. І забавитися там справді було чим. Так, у перший день на велику сцену піднялися переважно виконавці року. Субота радувала глядачів етно-музикою.

На завершення фестивалю, в неділю на сцену вийшли виконавці фолькової музики.

Спеціально для Підкаменя київський фольклорний гурт Гайдамаки підготував грандіозне рок-шоу «Козак». До програми увійшли найкращі композиції, як добре відомі усім старі хіти, так і композиції з іще невиданого альбому.

Для любителів екстриму також було заняття – різноманітні спортивні змагання, у яких всі охочі могли взяти участь, як учасники, або ж як вболівальники, що теж не менш важливо.

Було на етнофестивалі „Підкамінь 2011” не лише розважальне, а й пізнавальне. Можна було побачити різноманітні виставки, презентації різних видів декоративного та ужиткового мистецтва Бродівщини, а також Львова, Івано-Франківщини, Тернополя, Луцька. А також пройти майстер-класи і навчитися таким давнім ремеслам, як виготовлення вузликової ляльки, гончарства, лозоплетіння, соломоплетіння, ковальства.

Розважалися та веселилися разом з усіма і представники Львівської обласної організації Народної Партії та Бродівської районної організації Народної Партії. Анатолій Биць – голова Бродівської районної організації Народної Партії особливо долучився до проведення етнофестивалю „Підкамінь 2011”, займаючись організацією цього дійства, яке по правді кажучи, не те що вдалося, а просто забурлило, заіскрило і по-справжньому вибухнуло.

 

Христина Щур

Прес-секретар Львівської обласної організації

Народної Партії  


Категорія: Наші статті | Додав: narodnalviv (28.07.2011)
Переглядів: 765
Copyright ЛОО Народної Партії © 2024