ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Четвер, 13.08.2020, 02:09
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

Екологічні проблеми Львівщини

      У рядах Народної Партії працюють люди різні за своєю професією. Один із них завідувач кафедри екології Інституту екологічної економіки Національного львівського університету України Леонід Копій. Він часто стає ініціатором різноманітних конференцій на екологічну тему, акцій з охорони навколишнього середовища та інших заходів, які проводяться на Львівщині. Це професор, який добре обізнаний у проблемах, що впливають на екологію нашої області і знає, яким способом їх можна вирішити. Саме про ці екологічні проблеми ми вирішили з ним порозмовляти.

1. Яка екологічна ситуація зараз на Львівщині?

В принципі, нічого на Львівщині за останні роки не змінилося. Ті проблеми, які були, такі і залишилися. Це насамперед порушення грунтів через видобуток мінеральних ресурсів, зокрема у Яворівському районі. Це також калійні шахти, які мають викиди різноманітних росолів, що теж дуже забруднює повітря. Хоча ці росоли можна переробляти на мінеральні добрива. Дуже критична ситуація з Галицько-Волинським вугільним басейном. Адже через шахти земля там осіла, а тому спостерігаємо щорічні підтоплення. І таких проблем є дуже і дуже багато.

2. А які екологічні проблеми нашої області потребують негайного вирішення?

Насамперед – це теракони у Сокальському районі та місті Червоноград. Друга, нагальна проблема – це знищення або ж переробка пестицидів, які залишилися на території Львівщини. Щоправда, управління охорони навколишнього середовища за останні роки посприяло тому, щоб зменшити кількість цих пестицидів. Однак значна частка їх все-таки залишається. І третя, найболючіша і найдавніша проблема – це шкідливі викиди різноманітних підприємств. Зокрема, деревообробні заводи у Кам’янко-Бузькому районі, Миколаївський цементний завод та інші.

3. Як зменшити шкідливі викиди підприємств Львівщини?

Це питання дуже болюче, але його не так вже й складно вирішити. Просто потрібно збільшити розмір штрафів, які платять ці підприємства за свої шкідливі викиди. Тому що нашим заводам, станціям легше, простіше та вигідніше заплатити штраф, ніж поставити нові високоякісні очисні споруди. За кордоном наприклад за шкідливі викиди встановлені дуже величезні штрафи – і це служить своєрідною червоною карточкою. Адже якщо ти забруднюєш середовище – ти не повинен працювати. А у нас встановлені такі штрафи, які підприємствам не приносять жодних фінансових труднощів. А тому вони їх сплачують і далі забруднюють повітря.

4. Що держава робить для того, аби покращити нашу екологію?

На екологію з місцевого бюджету виділяються кошти за залишковим принципом. І з цим треба щось робити. Наприклад створити екологічний фонд, який би працював лише на одну область. У цьому фонді контролювали б те, які найболючіші проблеми регіону і яким чином, за які кошти їх можна вирішити. А так, гроші у нас виділяються централізовано і це дещо ускладнює процес покращення екологічної ситуації на Львівщині. Зараз якщо вирішити проблему із фінансуванням, то відразу з ряду найболючіших екологічних питань, зникне 2, 3 пункти.

5. Все-таки середовище забруднюють люди. Що потрібно зробити для того, аби вплив людини на природу зменшився?

Дійсно, основний чинник, який забруднює навколишнє середовище – це сама людина і її діяльність. Тому що коли була невелика кількість людей, вони використовували лише природні ресурси, займалися народним господарством. А от коли цивілізація пішла вперед, і люди почали використовувати хімічні речовини, щось переробляти, природні екосистеми перестали справлятися з цим. А в результаті ми отримали забруднене середовище, природні катаклізми, зміни клімату. Звісно, назад повернутися ми вже не зможемо. Але ми маємо можливість навчитися з повагою ставитися до природи. І це відчуття потрібно виховувати ще зі шкільних років. Лише в такому випадку природа нам віддячить.

Прес-служба Львівської обласної організації

Народної партії

 

Категорія: Наші статті | Додав: nata (01.04.2010)
Переглядів: 6120
Copyright ЛОО Народної Партії © 2020