ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
П'ятниця, 14.08.2020, 04:05
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

Дрогобич у скорботі

Дрогобицькі народники відзначили 19-ту річницю перепоховання жертв більшовицького терору. Адже ще у 1990-х роках в цьому місті під час розкопок знайшли останки закатованих людей у колишній будівлі НКВС. Це було майже 500 невинно убієнних осіб. Серед них виявили кістки 12-15-річних дітей. В дні, коли відкрилася правда комуністичного терору, місцева влада прийняла рішення перепоховати останки. Відбулося це 14 липня 1991 року на Полі Скорботи. Відтоді кожного року дрогобицьке населення із сумом відзначає цей день. І хоч пройшло вже 19 років, кількість людей, які хочуть пом’янути жертв більшовицького терору не зменшується, а навпаки збільшується. І це свідчення того, що національна свідомість українців не зникає.

         Відтак, 14 липня місцева влада, члени Народної партії та усі учасники зібралися біля фізико-математичного факультету Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка – колись це була катівня НКВС. Тут відбулося скорботне віче, на якому виступили як дрогобицькі можновладці, так і ті, хто на власні очі бачив більшовицькі жахіття. Вони говорили про те, що хоч зараз нам і важко, але ми маємо найцінніше – незалежність, здобуту мільйонами смертей. І тому її потрібно цінувати.

         Після виступів усі направилися до Поля Скорботи, де поклали квіти та лампадки до могил і відправили панахиду.

         Також всі охочі мали можливість подивитися на фотовиставку „Що нам принесли комуністи?”, яку підготували спеціально для відзначення 19 річниці перепоховання жертв більшовицького терору.

         „Коли археологи розкопали останки загиблих, всі були у величезному жаху та здивуванню. Ніхто, ніколи не міг подумати, що у звичайному місті Дрогобич полягло стільки людей. А ми ходимо по цій землі і не знаємо, що там під нею. Ця подія ще один доказ злочинної більшовицької влади, яка заслуговує лише на людський осуд та нищівну критику” – вважає голова Дрогобицької районної організації Народної Партії Іван Мізерник.

Категорія: Наші статті | Додав: nata (15.07.2010)
Переглядів: 485
Copyright ЛОО Народної Партії © 2020