ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Четвер, 13.08.2020, 01:44
Меню сайту

Форма входу

Календар новин
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2011 » Серпень » 12 » Українська молодь обирає нездоровий спосіб життя?!
Українська молодь обирає нездоровий спосіб життя?!
10:30

Якою є молодь в Україні, які проблеми найбільш поширені в молодіжному середовищі? Відповіді на ці питання звучать особливо гостро на тлі відзначання світовою громадськістю Міжнародного дня молоді.

Відповідно до результатів дослідження, проведеного Інститутом демографії і соціальних досліджень Національної Академії наук України спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні, основними проблемами в українському молодіжному середовищі є нездоровий спосіб життя, алко- та наркозалежність.

80% молодих людей в Україні, за оцінками фахівців, мають хронічні захворювання, серед яких найбільш поширені – хвороби органів дихання, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухової системи.

Неякісні продукти харчування та питна вода, забруднене повітря негативно впливають на стан здоров’я молодих українців. Водночас експерти наполягають на тому, що стан здоров’я кожної людини на 50% залежить від того, який спосіб життя вона веде. І визначальну роль тут відіграють заняття спортом, які не лише покращують фізичне здоров’я людини, але й позитивно впливають на її психологічно-емоційний стан.

Проте, за результатами дослідження Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, лише 18% української молоді регулярно займаються спортом, а 2 з кожних 5 опитаних не займаються спортом взагалі. Водночас переважна більшість молодих людей нерозривно пов’язує відпочинок з вживанням алкоголю. Як наслідок, здоров’я сучасної української молоді з кожним роком стає дедалі гіршим, зростає рівень смертності в молодіжному середовищі. «В Україні у середньому в 16 разів частіше, ніж у Європі, молоді люди помирають від алкогольних отруєнь», – зазначає директор Фонду народонаселення ООН в Україні, Болгарії та Боснії й Герцеговині Нузхат Ехсан. – Так само на порядок вищою є смертність, пов’язана з інфекційними хворобами, у тому числі зі СНІДом».

Основною причиною погіршення здоров’я, а відповідно і якості життя сучасної української молоді стає не так поганий екологічний стан та неякісне харчування, як нездоровий спосіб життя. Хоча в Україні стартувала соціальна кампанія, метою якої є запобігання поширенню шкідливих звичок серед населення, виробники алкоголю та цигарок продовжують рекламувати свою продукцію та залучати до лав своїх споживачів молодих українців. А наслідки відсутності послідовної державної політики, спрямованої на пропаганду здорового способу життя серед молоді, можна спостерігати не тільки у статистичних таблицях Інституту демографії і соціальних досліджень НАНУ, але й у парках та на вулицях населених пунктів України.

Народний депутат України фракції Народної Партії у Верховній Раді України Олег Зарубінський переконаний, що всі вади, властиві українському соціуму сьогодні, через молодь будуть віддзеркалюватися в ньому і завтра. «Молоді нав’язують безвідповідальне ставлення до свого здоров’я та життя з сумнівними гаслами», – зазначає депутат-народник.

Вихід з цієї загрозливої ситуації, на думку Олега Зарубінського, полягає у кардинальній зміні державної молодіжної політики. «Якщо ми не можемо запропонувати дієві чинники протистояння культурі масового споживання, то повинні надати масовості здоровому способу життя, перетворивши його на основу цієї культури споживання. Саме кореляція успішного майбутнього виключно зі здоровим способом життя – ось що повинно стати пріоритетом державної політики», – наголошує народний депутат України.

Отже, на сьогодні головним завданням української держави є розробка і впровадження молодіжної політики, спрямованої на пропаганду здорового способу життя, а відповідно – збереження здоров’я молодих українців.

Юлія Бердник


Переглядів: 388 | Додав: narodnalviv
Copyright ЛОО Народної Партії © 2020