ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Четвер, 13.08.2020, 01:42
Меню сайту

Форма входу

Календар новин
«  Лютий 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Лютий » 12 » В.Литвин: «Не можна розчарування у політиках переносити на розчарування в українському народі»
В.Литвин: «Не можна розчарування у політиках переносити на розчарування в українському народі»
12:46

     Про це Голова Верховної Ради України, Голова Народної Партії Володимир Литвин заявив під час спільного засідання Комітету у закордонних справах Європарламенту та делегації Європарламенту у зв`язках з Україною Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС, у середу, 11 лютого 2009 року, у рамках робочого візиту до міста Брюссель.

     У своєму виступі В.Литвин наголосив на виключній ролі українського парламенту у тій ситуації, яка склалася на сьогодні в Україні. «Саме сьогодні голос парламенту повинен бути максимально почутий українським суспільством и саме парламент має взяти на себе абсолютну відповідальність за прогнозований розвиток України», - заявив він.

     «Разом з тим, коли ми говоримо про деякі прояви політичного суперництва в Україні, які позначилися на діях нашої держави у сфері зовнішньої політики, нам потрібно осмислити, які процеси переживала и переживає Україна», - сказав В.Литвин.

     За словами В.Литвина, з 1991 року Україна «виконує два надзвичайно складних, але взаємопов`язаних завдання: з одного боку, це демонтаж попередньої радянської системи, а з іншого побудова підвалин нової системи організації життя». «На превеликий жаль, дії, які спрямовувалися на виконання другого завдання, швидше були скеровані на те, щоб запозичити європейський і світовий досвід, і без осмислення накинути цей досвід на Україну, - зауважив Голова Народної Партії. - До того ж на це заохочували нас наші колеги і друзі й поза межами України. Але власний досвід, власні традиції не були достатньо осмислені». «До того ж додавалася українська традиція гострого політичного суперництва», - додав він.

     Головним завданням українського парламенту В.Литвин вважає «примусити українську владу, весь український політикум жити за принципами, визначеними Конституцією України, забезпечувати неухильне її дотримання, забезпечити прогнозованість і сталість розвитку країни як мінімум до січня 2010 року, коли мають відбутися президентські вибори». «Я виходжу з необхідності чітко домовитися в Україні про те, що президентські вибори відбудуться у визначені Конституцією терміни, щоб вони були прозорими і демократичними», - наголосив Голова Верховної Ради України. 

     «Разом з тим, вважаю, що не можна розчарування у політиках переносити на розчарування в українському народі», – сказав В.Литвин, звертаючись до європарламентаріїв.

     В.Литвин вкотре наголосив, що «європейській спільноті треба дати українському народу чіткий позитивний сигнал прийняттям Угоди про асоціацію». «Проти такого підходу в Україні не виступає жодна політична сила, яка представлена у парламенті, - підкреслив він. - Ми розглядаємо східне партнерство як «додану вартість» до тих зусиль, які вже здійснюються Україною спільно з європейськими інституціями».

     У своєму виступі В.Литвин приділив увагу питанням енергетичної безпеки у Європі. За його словами, європейська спільнота відчула на прикладі останнього конфлікту в українсько-російських відносинах, що стабільність і передбачуваність у Європі залежить від стабільності і передбачуваності в Україні. «Україна, Росія і Європа повинні узгодити спільну політику щодо співпраці у газовій сфері», - наголосив В.Литвин.

     Завершуючи виступ, В.Литвин заявив, що він не є прихильником того, щоб аби «ми наші внутрішні проблеми виносили на весь світ». «Було б дуже добре, аби ми в Україні зробили все можливе, щоб виходити з єдиною, чіткою, зрозумілою позицією, яка була б позитивно сприйнята Європою і світом у цілому», - сказав він.

     Голова Народної Партії відповів на численні запитання європейських колег, які, зокрема, стосувалися прозорості відносин у газовій сфері, ініціатив щодо вдосконалення енергетичної безпеки, перспектив розвитку газотранспортної системи.

     В.Литвин висловив сподівання, що Україна не буде розглядатися європейським співтовариством лише у розрізі газових проблем. «Наші стосунки набагато ширші», - заявив він.

     Прес-секретар Голови Верховної Ради України

Переглядів: 529 | Додав: narodnalviv
Copyright ЛОО Народної Партії © 2020