ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Вівторок, 14.05.2024, 02:57
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

Зелене багатство нашого краю

Ліс – це неоцінене багатство дароване природою. Здавна ліс служив людям притулком від набігів турецько-татарської навали, у лісі знаходили поживу в часи Голодомору, наші пращури ішли до лісу поспілкуватись з природою, зарядитись енергією дерев, назбирати ягід, грибів і цілющих трав, щоб потім лікувати різноманітні недуги. Та для того щоб ліс зростав здоровим і могутнім потрібна дбайлива рука господаря, яка наведе лад в усіх закутках, там гілля повалені прибере, там дерево старе зріже, а ще десь і молодняк насадить.  Саме такі господарі – працівники лісового господарства, а в народі просто лісівники, у неділю 19 вересня відзначатимуть своє професійне свято. Лісівники Львівщини плідно співпрацюють з Народною Партією і відчувають вагому підтримку з боку нашого лідера Володимира Михайловича Литвина, щодо вирішення болючих проблем лісомисливських господарств у Верховній Раді. Про здобутки і проблеми лісового господарства нашої області ми вирішили розпитати у члена Народної Партії, начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Михайловича Дейнеку.


Які ліси переважають на Львівщині?

Львівщина представлена повним розмаїттям лісів, які зростають в Україні. На території Львівської області ми маємо  гірські ліси Карпат, маємо ліси Полісся, які знаходяться на Малому Поліссі, це Бродівський, Радехівський, Жовківський райони, ми маємо букові ліси Опілля, які зростають в Золочівському, Перемишлянському, Стрийському та Дрогобицькому районах, також ми маємо чудові дубові ліси в районі Передкарпаття, а саме в Самбірському та Дрогобицькому районах. Для  Львівщини характерне природне і біологічне різноманіття.

Де і як вирощуються саджанці?

Для потреб лісовідновлення, створення нових лісів в нашій області функціонує в лісогосподарських підприємствах ціла мережа лісових розсадників. Щороку ми вирощуємо приблизно 20 млн. штук сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід. Ці лісові розсадники знаходяться практично в кожному нашому підприємстві  і цих 20 мільйонів штук сіянців і саджанців нам повністю вистарчає щоби забезпечити потреби у посадці нових лісів. В нашій області функціонує перше в Україні і поки-що єдине спеціалізоване лісонасіневе підприємство, де за сучасними європейськими технологіями проводиться переробка лісового насіння. Маємо також холодильні камери для короткотривалого і довготривалого зберігання лісового насіння. Ми можемо десятиліттями зберігати лісове насіння з глибоким рівнем заморозки і при цьому насіння не буде втрачати посівних якостей. Це поки-що перший крок в напрямку створення мережі лісонасіневих підприємств в Україні і також перший крок у створенні сучасного лісового розсадника для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Для цього ми працюємо з Європейським Союзом  і за програмою „Східне партнерство” сподіваючись, що окрім коштів, які нам виділяється з державного бюджету, ми отримаємо також відповідні гранти з Європейського Союзу, це буде також нам підмогою у фінансуванні цього проекту.

Як Ви оцінюєте стан лісів на Львівщині?

Як людина, яка очолює лісове господарство Львівської області, я хочу сказати, що ми маємо нормальні, якісні ліси, хоча маємо і серйозні проблеми. Якщо говорити про здоров’я лісів, то в першу чергу треба згадати про проблему всихання смерекових лісів у Карпатах. 26 серпня цього року відбулася розширена виїзна колегія державного комітету лісового господарства України на підприємства нашого управління, а саме в національний природний парк «Сколівські Бескиди» та Сколівський лісгосп. Одним із питань колегія розглядала вирішення проблеми всихаючих смерекових  лісів. В роботі цієї колегії брав участь Віце-прем’єр-міністр Віктор Слаута, який є куратором лісового господарства. Ще одним підтвердженням цього є те, що вже 5 років ми отримуємо сертифікат лісової наглядової ради, згідно якого було сертифіковано  методику лісоуправління і ведення лісового господарства в нашій області за принципами лісової наглядової ради.

Якщо я не помиляюся на цій колегії розглядалося питання будівництва лісових доріг

 Питання будівництва лісових доріг є ключовим, бо якщо говорити про вирішення  проблеми всихаючих смерекових лісів, то постає питання доступу до цих лісів. В горах, через слабку дорожню мережу, цілі масиви всихаючих лісів є недоступними. Сьогодні ми володіємо технологіями будівництва лісових доріг, які практикуються в Європі, зокрема в Австрії, і починаючи з 2007 року вже збудовано 150 км лісових доріг, 2\3 кількості лісових доріг збудовані саме в Карпатах і в місцях де всихає смерека. Тому на цій колегії акцентувалась увага на важливості продовження будівництва лісових доріг, на розробці програми будівництва  лісових доріг з тим, щоб довести будівництво лісових доріг до середньоєвропейського рівня. Сьогодні ми маємо 8,9 км на 1000 га, нам потрібно десь приблизно 30 км на 1000 га.

Незабаром День працівника лісового господарства, якими здобутками можете поділитись?

У Львівському обласному управлінні створено і функціонує перше лісонасіневе підприємство, наступний крок  - це створення потужного лісового розсадника із закритою кориневою системою, нашими досягненнями є європейські технології будівництва лісових доріг. Головним здобутком є те, що лісівники Львівщини в цьому році створили понад 2 тис га нових лісів. Щороку ми садимо лісів більше, ніж їх вирубується і тенденція до збільшення площі насадок лісів, вони простежуються впродовж останніх років. Економічною тенденцією є те, що ми вийшли на докризовий рівень обсягів реалізації лісової продукції, вже станом на серпень цього року в порівнянні з серпнем 2008 року на 108% перевершили обсяг реалізації продукції. Це дало можливість нам в серпні платити середню заробітну плату 2117 грн. у рівнинних лісових господарствах, і понад 2200 грн. у гірських. За 8  місяців цього року наші підприємства сплатили майже 20млн. грн. до пенсійного фонду різних соціальних внесків. Це нам дає можливість з впевненістю дивитись у майбутнє і з вірою працювати, в те що попереду лісового господарства чекають світлі часи.

Як Ви вважаєте, чи потрібна Україні сертифікація лісів

Безперечно, що потрібна. У 2005 році лісгосп та державні лісогосподарські підприємства Львівської  області пройшли процедуру екологічної сертифікації лісів. Вона проходила за принципами FSC , тобто лісової наглядової ради і аудит був дуже жорстким, його проводили люди з Канади, Нідерландів і Південно-Африканської республіки. Відтоді щороку ми проходимо поточні аудити і нам вдається дотепер отримувати сертифікат відповідності управління принципам наглядової ради. Це крок в плані удосконалення лісоуправління та технологій, які застосовуються в лісогосподарському виробництві.

Два роки тому у рамках проекту FORZA для чотирьох областей України, серед яких є і Львівщина, було зроблено кластерний  аналіз лісового господарства, що вже зроблено?

Ми цікавились цим проектом і брали безпосередню участь в його провадженні і питання лісових кластерів є дуже цікавим, адже лісове господарство постачає сировину для інших підприємств, які є учасниками лісового кластеру і сьогодні в плані забезпечення сировиною ми зробили значні кроки. Сьогодні у нашому управлінні пройшли аукціонні торги щодо торгівлі лісовою сировиною, яка буде заготовлена в четвертому кварталі цього року. Такі торги вже стали традиційними в місяць, що передує початку наступного кварталу. Всі лісопереробні підприємства не тільки нашої області можуть взяти участь у цих торгах і викупити необхідну для забезпечення виробництва кількість лісової сировини. Також хочу сказати, що питання кластеру є цікавим і в соціальному плані, бо цим ми даємо можливість створювати нові робочі місця в суміжних і деревообробних підприємствах, що буде позитивно впливати на суспільну ситуацію в державі.

Які,  на Вашу думку, зміни потрібно внести у лісове законодавство?

Лісове законодавство перебуває в динаміці розвитку. Ми пропонуємо, щоби частина плати за лісові ресурси, які 100%  йдуть до державного, місцевого бюджетів, щоби 40 % плати за лісові ресурси залишалися на території конкретних рад, де відбувається лісокористування. Це дозволить наповнити місцевий бюджет і вирішувати конкретні соціально-економічні проблеми кожної конкретної території. Є багато питань пов’язаних з удосконаленням нормативної бази з переведенням на принципи європейського лісового господарства. Внесення змін у мисливське законодавство, закон про мисливське господарство і полювання, зокрема в частині порядку закріплення мисливських угідь, а також забезпечення вільного доступу населення до лісів і мисливських угідь.

Щиро дякую за розмову, а від імені Львівської обласної організацій Народної Партії вітаю Вас із професійним святом, бажаю міцного здоров’я,  успіхів, натхнення та плідної праці.

Христина Щур

Прес-секретар Львівської обласної організації

Народної Партії

Категорія: Наші статті | Додав: narodnalviv (17.09.2010) | Автор: Щур Христина Михайлівна
Переглядів: 1208
Copyright ЛОО Народної Партії © 2024