ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Понеділок, 29.04.2024, 21:38
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

З вірою у майбутнє

Закінчується рік, а з ним минають всі радощі і розчарування, злети і падіння, підсумовується усе досягнуте за рік, аналізуються недоліки. Про те, яким видався рік, що минає для народників Львівщини, ми вирішили розпитати  у голови Львівської обласної організації Народної Партії Богдана Лук’яновича Іщука.

 

1.     В Україні стартувала адміністративна реформа, стартом для цього послужив Указ Президента. Богдане Лук’яновичу, як на Вашу думку, відбудеться її впровадження на взаємодії гілок влади на регіональних рівнях?

Спроби проведення адміністративної реформи були у попередніх керівників нашої держави. Коли у 2005 році Ющенко виніс на всенародне обговорення проведення адміністративної реформи, то спроби виявилися нерезультативними через відсутність чіткого програмно-стратегічного бачення напрямів реформування публічної адміністрації у політичного керівництва держави. Зараз Президент Янукович зробив сміливий крок, розпочавши впровадження реформи від центральних апаратів влади. Треба робити все для того, щоб адміністративна реформа завершилась реформою в районних та обласних ланках. Якщо реформу не проведуть на місцях, то вона нічого не змінить, бо є безліч питань, які не вирішуються через подвійне керівництво місцевих адміністрацій та районних і обласних рад. На мій погляд, поняття адміністративної реформи є ширшим, ніж скорочення певного адміністративного апарату в центрі і на місцях. Логічним етапом адміністративної реформи є децентралізація публічних функцій та ресурсів, яка має відбуватися шляхом створення економічно самодостатніх суб’єктів місцевого самоврядування через укрупнення сільських та селищних громад. Необхідно також запровадити повноцінне місцеве самоврядування на рівні району як додаткового рівня місцевого самоврядування. На завершення доцільно посилити контрольні функції парламенту, місцевих рад, а також державного фінансового контролю, і залучити громадськість до участі в управлінні публічними справами та контролю за функціонуванням публічної адміністрації.

2.      Пенсійна реформа та її впровадження – чи є розуміння на місцевому рівні про необхідність такого кроку з боку держави?

Кожну реформу, яку хоче провести уряд з ініціативи Президента, треба розуміти наскільки її треба доносити до місць і в якому вигляді подати інформацію про саму реформу. Це саме стосується і пенсійної реформи. Якщо врахувати всі недоліки, які є в пенсійній реформі, зокрема питання пенсії і пенсійного законодавства, то давно назріло питання її провести. Але провести потрібно виважено, в декілька етапів, щоб населення не сприймало її боляче. Якщо червоною ниткою у пенсійній реформі буде іти обмеження максимальної і значне підняття мінімальної пенсії, то тоді люди будуть за цю реформу. Якщо б було записано в пенсійній реформі, що вік треба не поступово підвищувати, а краще хай буде таким як є, бо хто бажає працювати хай працює, а хто не може за станом здоров’я чи з інших причин, то хай виходить на пенсію, це також сприймалось б позитивно.

3.     Богдане Лук’яновичу як Ви оцінюєте податкову реформу?

Середньому класу підприємців слід було більше пояснити, що податковий кодекс не зачіпає їхні інтереси, а лише тих, котрі мають мільйонні  обороти в місяць, а платять 100 грн. податку. Нововведення податкового кодексу не торкаються малого бізнесу. Чого ми нарікаємо на погані дороги, нерозвиненість соціальної сфери, а звідки мають взятися гроші на покращення, якщо ті, що мають гроші не хочуть платити, а з пенсіонерів і тих, що мають мінімальну зарплату більше податків не візьмеш, бо вони платять справно.

4.     Як Ви оцінюєте новообрану обласну раду і, зокрема, роботу депутатів-народників?

Практично обласна рада ще не приймала ніяких рішень, крім організаційних. Перші результати ми помітимо коли вони приймуть обласний бюджет на 2011 рік. Якщо обласна рада зуміє націлитися на роботу з прийняття рішення, відчути які питання найбільше потребують фінансування з обласного бюджету, то тоді можна буде говорити про ефективну роботу обласної ради.

На розширеному засіданні ради Львівської обласної організації Народної Партії ми розглядали питання підсумків виборчої кампанії. В нас є 50 депутатів районних, міських рад, міст обласного підпорядкування, окрім цього вперше маємо своїх представників в обласній раді, проте їх лише троє. У  період виборчої кампанії ми робили все для того, щоб корпус народників в обласній раді був значно більшим, але маємо те, що маємо. Своїх депутатів націлюємо на конструктивну роботу в обласній раді, щоб вони підтримували проекти рішень і ті проблеми, які хвилюють населення нашої області, незалежно хто ці проблеми буде піднімати, вони будуть приєднуватись до такого голосування. На засіданні своєї групи наші депутати сказали, що будуть виступати з ініціативою тих проблем, з якими вони знайомі. Це допоможе згуртувати наших партійців і додасть авторитету партії.

5.     Богдане Лук’яновичу, розкажіть коротко про цьогорічні  досягнення Львівської обласної організації Народної Партії на Львівщині.

Завершується 2010 рік і якщо оглянутись, то ми пережили дві виборчі кампанії. Специфіка нашої області така, що значна заполітизованість, велика кількість політичних партій по-різному сприймаються населенням нашої області, але ми представлені у 17 районних радах і обласній раді, впродовж року зросла кількість первинних осередків Народної Партії і її членів. На сесіях районних та міських рад члени партії піднімають ряд проблем,  за добрими справами наших партійців вже починають пізнавати це вже є певним позитивом для партії. Хоча праці над розбудовою і активізацію роботи членів партії є ще дуже багато. В міжвиборчий період ми плануємо активно проводити роботу, щоб наша обласна партійна організація в Новому 2011 році працювала цілеспрямовано і продуктивно, щоб ті завдання, які є в програмі партії,  наші партійці виконали на місцях.

6.     Що очікуєте та над чим повинні працювати регіональні організації НП, зокрема Львівська у 2011 році та які її пріоритетні питання?

Наша країна від сходу до заході і від півночі до півдня має різні проблеми і по-різному сприймає їх вирішення. На Львівщині на першому плані це соціальні проблеми над якими зобов’язана працювати влада і депутати, також екологічні проблеми, розвиток сільського господарства, зайнятість населення. Основним в нашій роботі на 2011 рік є зміцнення рядів партії, збільшення чисельності первинних партійних організацій, активізація наших членів і депутатського корпусу, а робота над вирішенням проблемних питань в нашій області значно підніме авторитет нашої партійної організації.

7.     Які проблеми Львівщини, на Вашу думку, потрібно підіймати та вирішувати у 2011 році?

Поряд з великою кількістю хороших місць для розвитку туризму і курортів, є такі екологічні лиха на території області, які можуть створити велику екологічну небезпеку. З року в рік ці проблеми не вирішуються, бо для їх ліквідації необхідна значна кількість коштів з державного бюджету. Також важливо розумно вести сільське господарство. Зараз ми одержуємо низькі врожаї зернових культур, насичуємо сівозміни технічними культурами і особливо виснажливим ріпаком, а тваринництво в нас занепадає, яке  в умовах Львівської  області може давати значні прибутки  і бути рентабельним.

8.     Ваше побажання однопартійцям та жителям України напередодні Нового року та Різдва Христового.

Для кожного мешканця нашої держави прихід Нового року і Різдва Христового є великим святом. Зібравшись у сімейному колі хочеться, щоб ми переглянули позитивні моменті, які відбулись особисто для нас, для сім’ї, колективу, в цілому в Україні, забули про всі негаразди. Нехай в новому році здійснюються всі позитивні мрії на добро, на мир, на злагоду, на спокій на те, щоб ми і Україна краще розвивалися, а буде такий розвиток, то буде родинний достаток і в  сім’ях все те, про що мріє кожний українець сідаючи до святкового столу, не залежно чи стіл багатий чи трошки скромніший, але всі прагнуть жити в мирі, спокої, добробуті і злагоді.

 

Христина Щур

прес-секретар Львівської обласної організації

Народної Партії

Категорія: Наші статті | Додав: narodnalviv (28.12.2010)
Переглядів: 679
Copyright ЛОО Народної Партії © 2024