ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Четвер, 25.04.2024, 21:05
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

З Днем народження, Золочеве!!!

За 70 км від Львова на автомагіcтpалі Львів-Теpнопіль-Умань розкинулось мальовниче містечко Золочів, яке цими вихідними відсвяткувало свій 558 День народження. Хоча час заснування Золочева і походження назви загубилися у віках, та перша письмова згадка про місто в архівних документах датується 1423 роком. У часи давньоруського Пліснеська (15 км від Золочева) на місці Золочева існувало легендарне Радече, яке було зруйновано внаслідок ворожих набігів на початку XIII ст. Жителі, які залишилися живими, поховалися у навколишніх болотах. Там вони будували житло, пересувалися ж, прокладаючи шлях за допомогою вбитих у болото дубових палей. Так починався нинішній Золочів. На початку XX ст. у місті прокладали водопровід і знайшли оті давні «стежки», законсервовані у торфовищі.

Справжнім золотим часом для Золочева було XVII — початок XVIII століття — за родини Собеських у місті будується новий замок, закладаються монастирі, церкви.

Зручне розташування Золочева — на трасі між Львовом і Тернополем, залізниця з 1871 року, мальовнича околиця, містечко Сасів за 10 км від Золочева з відомими на всю Австро-Угорщину водолікарнями, де зупинявся навіть імператор Франц-Йосиф, сприяли розвитку новочасного міста. Золочів набуває рис міста емеритів. Сюди на постійне проживання ідуть заможні люди з великих міст. Будинки, збудовані у давнину, і досі вражають своєю красою і неповторністю.

Та невблаганний час вніс свої корективи в історичне обличчя Золочева. Від давнини ще залишилася церква Святого Миколая на лінії колишніх оборонних валів, з кінця XVI ст., зі слідами оборонної архітектури, старим хрестом біля храму, встановленим на місці вівтаря попередньої церкви.

Золочів є одним з небагатьох міст, яке може похвалитись стародавнім замком. Могутній оборонний замок з Китайським і Великим палацами є унікальною пам'яткою архітектури першої половини XVII ст. Особливою окрасою Золочівського замку є Китайський палац - єдиний в Україні й один з трьох у Європі, зразків «східної» архітектури. У ньому поєднано впливи східної культури та місцеві традиції. Китайський палац є музеєм східних культур у складі Львівської галереї мистецтв, а ще тут закладено східний парк, де відбуватимуться чайні церемонії.

З екзотичних атракцій замку у Золочеві варто відзначити ритуал загадування бажання біля каменів з зашифрованими надписами XV ст.

Незважаючи на плин років місто і понині зберігає той неповторний образ кінця XIX — початку XX ст., особливо його стара частина, що вціліла у воєнні лихоліття XX ст. поки що не дуже осучаснена.

Відсвяткували 588 річницю від дня заснування рідного міста золочів’яни традиційно та цікаво. З самого ранку у всіх церквах міста відслужили урочисті богослужіння. Святкова хода військового духового оркестру, до якої долучились ветерани та жителі міста, які прийшли у вишиванка захоплювала своїми мелодіями та задавала ритму святу. Опісля у центрі міста козаки Золочівщини варили куліш, яким пригощали усіх охочих. Цікавинкою святкування  був парад візочків, на якому кілька десятків двійнят та близнюків разом з батьками крокували центром та показові виступи байкарів та автомобілістів. Організатори дійства влаштували грандіозний фестиваль для поціновувачів пива та меду.

Своїми враженнями ділиться голова Золочівської районної організації Народної Партії Богдан Іванович Рискальчик „Дуже люблю своє місто і радію з того, що сьогодні маємо можливість з гідністю відзначити його День народження. Наше місто має цікаву багатовікову історію, також окрасою міста є стародавній замок, який входить до екскурсійного маршруту „Золота підкова”. Тож запрошуємо всіх охочих відвідати наше славне місто”.

Христина Щур

прес-секретар Львівської

обласної організації

Народної Партії


Категорія: Наші статті | Додав: narodnalviv (31.05.2011)
Переглядів: 885
Copyright ЛОО Народної Партії © 2024