ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Четвер, 16.05.2024, 19:26
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

„Легені” Львова

Уявіть собі, що у вашому місті не стало парків. І вам немає куди сховатися від міської суєти, немає де прогуляти з близькими людьми, немає де подихати свіжим повітрям, немає де побути частинкою природи. Однак – це лише зовнішні чинники. Окрім того, є багато того, що роблять для нас паркові зони, але про що ми навіть не здогадуємося. Так за словами завідувача кафедри екології Інституту екологічної економіки Національного львівського університету України Леоніда Копія, зелений масив міста є резервуаром чистого повітря. Він очищає забруднене повітря, створює сприятливий мікроклімат та оздоровлює довкілля.

Тому не дарма ще у школі нас вчать – берегти природу. Адже саме тоді природа почне берегти нас і наше здоров’я.

І, звісно, ніхто не зможе заперечити того, що без дерев і кущів місто обідніє. Як не як, а парки таки є суттєвою окрасою кожного населеного пункту. Так і у Львові. При чому тут є доволі багато парків. Однак найбільшим, найкрасивішим і найстарішим є Стрийський парк. Він має давню і дуже цікаву історію. Заклали зелений куточок Львова у 1879 році, його основним проектантом був Арнольд Рьорінг. У цьому ж році в парку висадили 40 000 дерев. Серед них такі рідкісні породи, як червоний дуб, тюльпанове дерево, гінкго, червонолистий бук тощо. У верхній частині парку побудували павільйони, де велися ярмарки. Сюди навіть проклали залізницю. У 1952 році вхід у зелену зону прикрасили аркою коринфського ордену. Зараз парк займає площу близько 50 га., тут ростуть понад 200 видів дерев та рослин. Де-не-де тут б’ють джерела, а біля входу розташована головна окраса – озеро з лебедями. Павільйонів, де проводилися „Східні торги” тепер немає, залізниця залишилася. Щоправда з дорослої вона перетворилася на дитячу.

„У Стрийському парку завжди досить багато людей. Але від того він не втрачає свою затишність. Однак, якщо колись ще за польських часів цей парк вважався одним із найкрасивіших. То зараз цього сказати не можна. Адже все йде вперед. А у нас яким парк створили таким він стоїть і досі. Жодних реорганізацій, реконструкцій, нових рішень, які б могли його прикрасити. Хіба що забудови нові час від часу там з’являються. При чому я думаю, що вони незаконні ” – вважає завідувач кафедри екології Інституту екологічної економіки Національного львівського університету України Леонід Копій.

Справді ніхто не може дати точних даних, коли саме востаннє ремонтували Стрийський парк. Звідси висновок – це було, мабуть, дуже давно. І через це місцеву владу неодноразово критикували.

Лише минулого року в Стрийському парку та інших львівських парках почався якийсь рух. Відремонтували алеї та встановили освітлення.

Цього ж року – роботи у Стрийському парку ще більше пожвавилися. Адже на його ремонт з міського бюджету було виділено 11 млн. грн. За ці гроші архітектори мають прокласти нові доріжки, тепер вони будуть червоного або світло-сірого кольору, встановити нові лавки та смітники за індивідуальною архітектурною розробкою. Ці роботи завершать наприкінці осені. Однак, окрім того в Стрийському парку нараховується 16 об’єктів, які потребують реконтуркції. Це фонтани, мости, зруйновані споруди. Про них місцева влада обіцяє подбати вже наступного року.


Прес-секретар Львівської обласної організації

Народної Партії    

 

 

Категорія: Наші статті | Додав: nata (12.07.2010)
Переглядів: 661
Copyright ЛОО Народної Партії © 2024