ЛЬВІВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
Неділя, 05.05.2024, 14:04
Меню сайту

Категорії каталогу
Наші статті [119]
Статті ЛОО НП

Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Статистика

Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші статті » Наші статті

Львівщина зарясніє лісами, садами і парками
     Проблема екології України боляче відбивається на здоров’ї кожної людини і на самій природі. Люди вдихають загазоване повітря, п’ють брудну воду, їдять шкідливу їжу і навіть не мають куди втекти від усього цього. Адже ліси незаконно зрубують, парки в містах дуже часто потопають у смітті, річки теж перетворюються у сміттєві конвеєри, біля яких не посидиш і не помилуєшся чудовими краєвидами – і все це наслідки забруднення екології. Через наше власне недбальство щодо природи, ми по-перше шкодимо самі собі, а по-друге стаємо біднішими, бо людина має неперервний зв’язок з природою, вона залежить від неї.
      Кошти з державного бюджету на покращення екології теж виділяють за залишковим принципом, особливо зараз, коли Україна перебуває в умовах економічної кризи. Однак попри те знаходяться люди, які незважаючи ні на що, все ж намагаються зберегти наше природне багатство, яке нічого не коштує, але попри це – є одним з найдорожчих. І приємно, що серед таких людей є Леонід Копій – завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, голова партійного осередку Франківського району Народної Партії м. Львів. Він дуже часто сам є ініціатором різноманітних екологічних акцій і завжди підтримує пориви щодо покращення стану навколишнього середовища інших екологів. Так завдяки спільним зусиллям Леоніда Копія і лісівників Львівщини було створено величезний національно-природний парк „Сколівські бескиди”, який є надзвичайно красивим і цікавим об’єктом для туристів. 
     Зараз вони знову взялися за збереження природного середовища. Відтак за пропозицією Державного управління охорони природного середовища Львівщини Президент України підписав указ про створення нового національно-природного парку „Північне Поділля”. А екологи Львівщини разом з Леонідом Копієм взялися за практичну реалізацію цього указу. З приводу створення національно-природного парку відбулося багато різноманітних конференцій та обговорень, участь в яких брали науковці інституту екології Карпат, Національного лісотехнічного університету України та Національного університету імені І. Франка. 
     А от з приходом справжньої теплої весни і сонячних днів львівські екологи почали їздити по всіх селах Бродівського та Золочівського районів (адже ці два райони будуть становити основу зеленої місцини) і вести роз’яснювальні розмови з землевласниками, головами сільських рад, селянами, щоб всі вони зрозуміли всю потрібність і корисність цієї справи.
      За попередніми обговоренням національно-природний парк „Північне Поділля” мав займати площу 100 тис. гектарів. Однак, як зазвичай стається у нашій державі, – великі ідеї через невелике фінансування зазнають краху. Так і з парком, через обмежене виділення коштів з боку держави він займатиме лише 25 тис. гектарів. Адже на суму 100 тис гривень дуже не розженешся. Для такого масштабу робіт – ці кошти мізер, але екологи і за це вдячні. 
     В зону парку входитимуть всі зелені ландшафти Золочівського та Бродівського районів, а також Олеський, Підгорецький та Золочівський замки. Більше того, це місце цікаве і тим, що тут колись відбулася трагічна для українців подія, так званий „Бродівський котел”, коли зійшлися радянська та фашистська армія, в яких і з цього і з іншого боку воювали українці. Тому національний парк цікавий не лише своїми природними багатствами, а й історичними місцями та подіями – а це звісно приваблюватиме більше туристів і, як сподівається Леонід Копій, більше інвесторів. Тому створення такого зеленого куточка України справа корисна насамперед для розвитку села. Адже це посприяє ремонту доріг, будуванню готелів, стоянок, заправок, створенню стежок у лісі, якими можна буде поводити туристів, показати їм певні українські традиції, провести кінну екскурсію тощо. Також сільські мешканці матимуть змогу реалізувати сільськогосподарську продукцію, а сільські ради матимуть надходження від напливу туристів, що своєю чергою призведе до покращення інфраструктури села і полегшенню життя його мешканців. Ще одним важливим позитивним фактором створення цього парку є те, що вдасться зберегти всю природну красу. Адже на цій території є багато заповідників – за попередніми підрахунками 475 тис гектарів – це ліси, гори, річки та болота з рідкісними рослинами та деревами, які потребують захисту. 
     Територія національно-природного парку „Північне Поділля” складатиметься з двох частин: заповідників і господарської частини. В заповідниках можна буде помилуватися навколишньою красою, але ні в якому разі не нищити її, а навпаки спрямовувати свою діяльність на збереження рідкісної природи – за цим будуть стежити відповідні органи. А от на господарській частині селяни працюватимуть і використовуватимуть її у своїх цілях, як бажають. Єдине, що ця земля входитиме у межі парку.
      Екологи вже обмежували територію національно-природного парку, здійснили перелік заповідників та узгодили перелік сільських рад. Залишається найважче – переконати місцевих мешканців не противитися такій ініціативі, зрозуміти, що це перспективна справа, яка буде потрібною і вигідною, як для селян так і для екології. Адже іноді немає нічого кращого, як прийти в ліс і помилуватися цією квіткою чи деревом чи кущиком, злучитися з природою і відчути оту гармонію і затишок, яких так часто не вистачає у міській суєті. Саме таку благородну мету несе у собі створення національно-природного парку „Північна Буковина”. 
Наталка Когут
Прес-секретар Львівської обласної організації
Народної Партії  


Категорія: Наші статті | Додав: narodnalviv (07.04.2009)
Переглядів: 686
Copyright ЛОО Народної Партії © 2024